Silsoft Oyun’a Hoşgeldiniz…

Bizi Takip Edin:

SilSoft Oyun Yeni Nesil Oyunlar

Image Alt

Hakkımızda

SİLSOFT OYUN

SilSoft (Silahdaroğlu Software) Oyun, Serkan Silahdaroğlu tarafından Ocak 2021’de kuruldu. COVID-19 virüsünün yol açtığı pandemide insanların oyunlara olan ilgisinin de artmasıyla, bu yola giren SilSoft Oyun, Türkiye’yi dünya mobil oyun piyasasında önemli bir noktaya getirmeyi amaçlıyor. SilSoft Oyun, ilk oyunu olan Adam Asmaca’yla yakında tüm oyunseverlerle buluşacak.

Kurucumuz Serkan Silahdaroğlu, eğitimini yazılım mühendisliği üzerine yapmış biri. 2012’de Brunel University’de Bilgisayar Bilimleri lisans, 2013’te Seneca College’da Veritabanı Geliştirme sertifikası, ve 2020’de Kingston University’de Yazılım Mühendisliği yüksek lisansını bitirmiş olup, 2021’de çocukluğundan beri hayali olan oyun geliştirme işine atıldı. Yüksek lisans tezini “ciddi oyunlar” üzerine yapan Serkan, SilSoft Oyun’la hem eğlenceli, hem de eğitici oyunlar alanında Türkiye’yi dünyaya tanıtmak istemekte.

Ali Yergin çocukluğundan beri sanata ilgi duydu. Tıpkı sanat gibi, video oyunları da, hem bilgisayarda, hem konsolda, hatta mobilde herzaman hayatının bir parçasıydı. 2014’te Pratt Institute’un Görsel İletişim-İllüstrasyon bölümünden mezun oldu. Yaratıcılığının sınırlarını genişletme isteğiyle 2014-2016 yılları arasında Sheridan College’de önce Bilgisayarlı Animasyon, sonra İleri Televizyon ve Film sertifika programlarını tamamladı. Şimdi ilgi alanlarının, yeteneklerinin ve aldığı eğitimlerin birleştiği nokta olan oyun sektöründe kendini göstermeyi hedefliyor.

Nazif Ege Bozoğlu, 2021’de İstanbul Aydın Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Okulda 3 dönem boyunca bölüm temsilciliği yapan Ege, üniversite hayatında tanıştığı yazılım dilleriyle oyun tutkusunu birleştirdi ve oyun geliştirme alanına yöneldi. Yaptığı bağımsız oyunlar sayesinde edindiği tecrübeyle de, Nisan 2022’de SilSoft Oyun bünyesine oyun geliştirici olarak katıldı.